Danek ma šesť (24.5.2006)

24. května 2006 v 16:20 | venda€ |  Nejnovější Ostravak Ostravski
Na sobotu sem byl pozvany na Dankove narozki. On ich měl syce v utery, ale vikend je na slaveni lepši, bo se može slezť cela familija a jak se kery přepije, druhi den něhrozy, že by zaspal na šichtu.

Darek sem něchal na posledni chvilu, šak neni kaj spichať, no ni? Naplanoval sem se to na sobotu dopoledně, ale jaksyk sem se přyspal, bo v patek sem po dluhe době zas potkal před barakem Marcela a zašli sme na jedno. Mu se těžko odporuje, bo byva něodbytny jak kontrola z finančaku. Podřystali sme o všeckim možnym, ja sem se postěžoval na mamu, že mi od uterka něbere tydlifony, bo sem zapoměl na Den matek tajak na smrť a v ponděli večer mi přyšla sucha ezemeska "Od vcilejska od tebe uz nic nechcu!!!". Dali sme po jednym (no možna aji jakesyk ty pajdulaki) a v pul dvanaste sme se před barakem dvojhlasně zařvali kusek česke himny na povzbuzeni našich hokejistu před tymi Finami. Kusek temu, že jak sme se dostali k Voda huči, odevřelo se v druhim patře okno, sused zařval "Tu mate tu vodu, prasata!" a vedle Marcela chrstlo tak zepět litru. Eště k temu se na koňcu ulice objevila cajtska felina, tuž sme rači zapadli do vchodu a zbytek dospivali ve vytahu.

Jak sem se v sobotu zbudil v pul desate, trochu mi zatlo. Po turku na resuscytacyju a dvuch deckach šumiveho celaskona sem se jakžtakž zvetil a vyrazyl do Alberta. Šak tam maju tež jakesyk hrački. Už sem mu malem kupil balon za stovku, co tam měli v akcyji, jak sem se spomněl, že ma dostať kolo a že sme se s Blanku domluvali, že mu zeženu helmu a chraniče. To ale v Albertu neměli, tuž sem vyrazyl na Masarykač. V prvnim kramu mi došlo, že kupovať helmu bez hlavy je celkem na guvno, bo roba za pultem mi položila zakeřnu otazku "Jakou velikost?" a jak sem ji odpověděl "Taki věči ananas", nětvařyla se pravě chapavě. Nakoněc sem kupil taku fajnu červenu se spajdermenem a domluvil sem se, že jak mu budě mala, či velka, tuž mi ju vyměňa.

Myslel sem se, že to budě taka mala fajna oslava enem ve třech, ale guvno! Přyšla Blančina mama, ta by mi něvadila, bo s ňu se fajně dřysta o nemocach a o tym, co člověka boli, ale jak na sviňu dorazyl aji ten masny gizd, kvuli kereho sem se malem s Blanku rozešel. Blanka se celu dobu tvařyla tajak by už zapoměla, co ten gizd porobil. Ja sem se snažil byť dycki v inym pokoju jak on, ale ne dycki se mi to podařylo, bo přyklad jak se přypijalo oslaveňcovi, moc se to něhodilo. Tež dorazyla segra od Blančine mamy, kere mluvja tetička Milada, se strykem Jarkem. Tuž to vam byla dvojica! Ona tak kolem pědapadesati, oblečena jak by misto Vlasty odebirala Bravogel, namalovana jak něšikovny klaun, vrstvu pudru na pyščisku, že by se z teho dala zrobiť posmrtna maska. On kolem šedesatki, taki uťapnuty, moc němluvil, enem přykivoval "Ano Miladko, ne Miladko, přesně tak!" Tuž dvojka jak z knižki.

Blanka zrobila Dankovi fajnu dortu. Byla ve tvaru aktovki, aby se už pomaly chistal na to, že za rok povali do školy. Byl z ni nadšeny, akurat že se chudak trochu pobečel, bo jak je na svuj věk taki šikovny, jak sfukaval svički, trochu mu ohořelo leve oboči. No smradu jak na plese svařeču kolem druhe rano. Potem sme mu všecy popřali a každy mu dal darek, co doněs. Tetka se strykem mu kupili stolni kulečnik. Hned ho chtěl skušať, ale to by něbyl Danek, aby cosyk něvymamlasyl. Chtěl vyskušať, co viděl na kabelovce, tuž nabral kulu zespodka, trefil sklenku na stole a domino efekt už zrobil svoje. Miladka se enem smjala, jak je šikovny a pravila, že než pujdě dom, ta sukňa ji uschně. Ja sem mu potem dal tu helmu a chraniče. Z teho spajdermena něbyl moc nadšeny, bo začal mudrovať o tym, že člověk se němože změniť enem tak v pavuka jak v tym filmě, bo pavuči de en a se němože křyžiť s lidsku a eště cosyk dalšiho, čemu sem něrozuměl. Z teho ajnštajna mě raz šlak trefi. Ale helmu sem celkem trefil. Adam mu kupil ferary na vysylačku. Tuž jasne, zbohatlik zasmoleny. Sviticy světla, klakson, čudel na imitacyju turovaňa. To se raz musym pojčať dom. Babka mu kupila tryko a ryfle. Hned čučel na tu cedulu za krkem, esli je to stoprocentni bavlna, bo ine on něnosy, bo z teho pry može mět ekzem. Nakoněc Blanka přyvezla z ložnice kolo, postavila ho pyšně před Danka a pravila mu, ať se ho vyskuša. Něbyl z něho moc překvapeny, bo o tym věděl předem. Ani ho nechtěl skušať, bo doma pry se němože jezdiť, šak tu mame novy tepich. Zdeset minut sme ho museli všecy přemluvať. Šak je kolem banda dospělaku, němože se mu nic stať, no ni? Nakoněc se něchal přemluviť, ale navlek se všecke chraniče a nasadil helmu. Něstalo se mu nic. Akurat do te velke vazy vedle televize už nikdo kvitka něda a to měl štěsti, že sem ho chitnul před obrazovku. To budě sranda, až ho budu učiť jezdiť.

Pojedli sme dortu, chlebički, popili, podřystali o všeckim možnym. Jak se bližila hodina H, dumal sem, že bych se zoptal, esli němožeme zapnuť aspoň obraz, že bysme tych našich synkuv trochu povzbudili. Skusmo sem zaved řeč na hokej, ale po paru minutach mi docvaklo, že něbudě nic, bo všecy krom Blanki (kera to někomentovala) se shodli na tym, že sport je na guvno, bo fanušcy su hovada, enem se vala a rozbijaju stadyjony. Chtěl sem im vysvětliť, že v hokeju je to inač, ale rači sem se to rozmyslel. Blanka se na mě enem omluvně usmjala. Z tetki Miladki se po třeti dvojdecce vina vyklubal druhi Novotny, bo začla vykladať vtipy, ale take ty fusate a řechtala se im jak šemik enem ona sama. Danek se naštěsti hral v pokojiku s tym ferary. Po dalši dvojdecce začla Blance chvaliť vyběr chlopa a jaksyk vyznamně na mě přy tym pomrkavala. Jarek enem přykivoval. Docvaklo mi, že je asy nejvyši čas isť dom, bo skoro šedesatilete roby nejsu pravě muj typ. Kolem pate sem se rozlučil, eště raz popřal Dankovi a valil dom. Dole sem měl sto chuti nakopnuť to gizdove beemve, ale šak nejsem vandal, no ni? Tuž sem se aspoň rozhlednul a položil mu na zadni kufer pul cyhly, co tam ležela na travě.

Hokej skončil fajně aji bez moji podpory. Akurat v nedělu sem se malem uhryz v řyť, jak sme němohli dať ani jeden gol. Ale co, syncy, dik aji za to střybro. Šak nejsme u zubařa, no ni?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erna_VanDijk Erna_VanDijk | E-mail | 6. července 2018 v 14:03 | Reagovat

Toto se stalo skutečností díky unikátní kombinací komponentů použitých při výrobě tohoto aktivátoru. Fungují na principu vyvolání hladu v rybách, čímž je lákají blíž k háčku. Jak funguje Dynamite? Aktivátor ryb obsahuje aktivní složky, díky kterým funguje efektivně a účinně. https://rybydynamit.com/  V případě neodvratitelné a nepředvídatelné překážky (tzv. „vyšší moc“ - extrémní počasí atd.) si pořadatel vyhrazuje právo celou soutěž zrušit bez náhrady. V takovém případě by o celkovém pořadí a rozdělení cen rozhodlo losování za účasti hlavního rozhodčího, dle možností i zástupců týmů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama