Nabity energetycki tyděň (29.5.2006)

29. května 2006 v 19:37 | venda€ |  Nejnovější Ostravak Ostravski

Nabity energetycki tyděň


Posledni dni sem jakisyk rozfarany, bo sem se rozhodnul, že to temu pajtašovi z roboty, co zastupuje našeho klepleho šefa, nandam. Vypada to, že ten kurz, do kereho chodim a robim tam ze sebe cypa, je asy fakt duležity pro dalši postup v robotě. Zystil sem to nahodu, bo jak včil furt nadavam v kanclu, do čeho sem se to něchal navlesť a že ty skuški, co budu za chvilu, beztak nězrobim, vlez k nam raz Ladik, pohladil mě po řbetě (fakt pohladil!) a pry, že čemu se ten zavěrečny test nězrobim až na podzym, šak neni kaj spichať. Jaksyk se mi nechtělo mu věřyť, ale ve vnitřku už sem byl přesvěčeny, že to je fajny napad.

Na posledni hodině sem se enem pro istotu mezy dveřami zoptal, kdy nam povja ten podzymni termin. Lektor na mě hleděl tajak kdysyk foter, jak sem se ho zoptal, esli je pravda, co pravily děcka ve škole, že muj foter se měni každy den v permonika, a pry jaki podzym. Ja, stary duvěřyvec sem mu začnul vysvětlovať, jak jejich firma dava terminy a jak sem viděl, jak už se mu oboči dotyka začatku vlasu, kere kdysyk mival, trochu mi zatlo. Pomalu sem mu povykladal, jak sem na to přyšel. Pohladil mě po rameňu (kura, to je tyděň!) a pry, že se ze mě rozverny kolega zrobil srandu, bo jediny termin je včil na začatku červňa a bylo by celkem fajn, abych to absolvoval, jak už za mě fabryka vyhodila tolik chechtaku.

Tuž povim vam, měl sem sto chuti zajet Ladikovi zrobiť z gzychtu zaklad na karbenatki, ale on posledni dobu začnul chodiť do fitka, tuž sem mu chtěl aspoň zavolať, ale něbral tydlifon, tuž jeho škoda. Moh se dozvěděť hafo novych věcy o svojim pysku a motyce.

Než sem dorazyl dom, sklidnil sem se a rozhodnul sem se, že tu skušku zrobim. Doma sem odevřel tu bichlu, keru nam dali na počatku a posčital sem kapitoly a podle kalendařa dni do skuški. Vyšly mi dvě kapitoly na den, tuž to by celkem šlo, no ni? Potem sem se ale všimnul, že každa kapitola se děli na podkapitoly, oddily a jednotlive body. Tuž šlak to tref, to už sme na osumnasti za den. Jak na to? Napadlo mě poradiť se s upřymnym, šak ten ma včil dosť skušenosti s učenim pod tlakem. Ten mi poradi, jak se narvať do paly tu bichlu. Aji v tydlifoně bylo slyšeť, jak se nafuknul - stryk ho prosy o pomoc s učenim, tuž to su věcy! - a začnul mi menovať, že potřebuju tauryn a kofejn a ať se kupim teho červeneho byka, tu tekutu vijagru a podobne sladke srački. A tež ať zajdu do lekarni a kupim se guaranu a gingo bělobu. Tuž či sem velki Vont? Nakoněc mi pravil gizd jeden "stryku uč se, uč se, uč se, ať nejsi uplně blby!" a s řehotem to pověsyl.

Zavolal sem mamě, abych ji vysvětlil, ať mi včil paru dni něvola. Poptala se, čemu ju otravuju, jak sem se na ňu vysmolil na Den matek. Furt mi to eště něodpustila, s tu sklerozu to asy něbudě až take horke. Tuž sem ji pravil, že se včil učim na duležitu skušku, kera suvisy s moju karyjeru. Naraz, jak by ji kdosyk předratoval obvody, přepla na režim "Nejmilejši synek ze všeckich", pry že dycki chtěla měť doma inženyra a že se o mě postara. Než sem ji stačil vysvětliť, že něsutěžim o žaden tytul, zoptala se, esli mi ma na zytra přychistať vruble a nebo řyzki. Polknul sem nasucho, zadumal, jake chutě maju asy buducy inženyřy a vybral se ty vruble.

V robotě sem se vzal paru dni dovolene, nakupil ty povzbuzovaki a v lekarni sem zebral všecko, na čim byla napsana ta guarana. Lekarnik se na mě chapavě podival a pry esli idu zapijať svobodu a nebo se učim na skuški. Potěšilo mě, že vypadam na oboji, tuž sem na ňho enem tak duležitě mrknul. Mrknul na mě tež a přyhodil mi do sačku eště jakisyk reklamni letak.

Potem volala Blanka, že už vi od mamy, že mě nikdo něma rušiť a že už se těši, bo s inženyrem eště nic neměla. Začnul sem ji vysvětlovať, že měť doma inženyra je mamin sen od doby, co segru něvzali na vysoku, ale Blanka mě se smichem přerušila, že mě něbonzně a kdo vi, co ze mě nakoněc budě. Tuž to mě celkem potěšilo a tak sem se přykupil eště paru energopiksel navic.

Doma sem roznytoval tu bichlu a rozložil stranki po cele obyvačce. Odevřel sem se ty energobomby, zapil ty praški, zrobil se guarani čaje a dal se do čitaňa. To co sem něpochopil na tym kurzu, doženu včil, no ni? Deset minut po začatku mě vyrušila mama s tašku nacpanu tymi pruhlednymi pikslami do mikrovlnki, nacpanymi žradlem, tuž sem poděkoval, pojed a vratil se k učeňu. Tuž ale po dobrym jezeňu se mi chtělo chrněť, tuž sem se zrobil turka a přečital se gazetu. Potem sem se dal eště pro istotu jeden energodryjak a začnul se robiť vypiski. Po paru hodinach sem se pravil, že nic se něma přehaňať a šel sem chrněť. Ale asy sem to s tymi povzbuzovakami přehnal, bo po třech hodinach sem furt čuměl do horyzontalniho prymaleksa. Jak sem přepočital každu kudrlinku na každe z te stovki ovcy, co šly přes ten imaginarni most, pravil sem se, že to tak nějdě a šel sem se dať hrnek tepleho mlika. Na přybalovym letaku k te guaraně asy zapoměli napsať, s čim se to něma kombinovať, bo sem potem dvacet minut proseděl na vecku. Sused podemnu se musel diviť, čemu tak pozdě v nocy otviram tolik šampusu.

Byl sem tak nabity energiju, že se mi potem už něchtělo isť do lužka, tuž sem se oblek a šel se projsť nočni Ostravu, že se aspoň utaham. Zašel sem k radnicy, spočital žarovki, kere tam chibja a jak sem se vratil dom, chtěl sem to zavolať ostravskemu Nejvyšimu, akurat že mi jakisyk pazgřyvec přecviknul drat u komputera, či kereho šlaka a jak sem jeho čislo chtěl pohledať ve Zlatych strankach, zbudil sem se nad nimi až okolo poledňa.

Přes ten tyděň sem se tym tak rozhodil režim, že snidam kolem pulnocy, potem chvilu pospim, kolem osme pojim řyzki od Blanki nebo mamy, zas zdřymnu, vylopu paru plechovek s nabijakami, povečeřam a kolem dvuch odpoledně idu chrněť. Mezytym očami kopiruju ty stranki tych skrypt a snažim se to zapamatovať. Nakoněc se aji začnu do te Prahi těšiť. Šak ja im eště ukažu, no ni?

Je tu jakisyk odbornik na energodryjaki? Da se na nich zyskať zavislosť? Ja a co mam robiť s tym telefonim čislem a menem Lukaš, kere sem našel v tym sačku z te lekarni?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama