Nejlepši hlody

24. května 2006 v 16:11 | venda€ |  Jeden Cyp z Ostravy: Ostravak Ostravski

Utřel sem pysk v Kerfuru


Včeraj, jak sem jel rano lokalku na šichtu, sem ešče poloslepy kuknul z okna a co něvidim - řada aut jak cyp od Imperijalu až po Frydlanske mosty. Už sem se těšil, že uvidim jakesik rozflakane žďorby na štyrech kolach od hňupu, co jezďa jak prasata a nědodržuju vyhlašku, a nebo aji jakesik dojebane krvave zněuznane zavodniki formule jedna, ale nic! Řada až ku kulturaku a socijalce a ešče dal. U Hutnich montaži Domu energetyki sem se na to vysral a zas sem zavřel oči, bo se mi chtělo spať a na šichtu eště daleko a zrovnaj nastupil jakysik nasrany pazgřyvec s berlu a už si to zamiřil ku mně. Vyser si oko! Maš jezdiť invalidnim vozykem a ni lokalku, cype. Jak sem přyšel do roboty, tuž tam mě ani stolek něpozdravil, bo všeci kecali o jakesik akcii storoča v Kerfuru. Chvilu sem posluchal esli něvyšpijonuju jakesik detajly, ale guvno. Nakoněc mi to nědalo a zoptal sem se Jaruny. Ta na mě mrkla - asi si spomjela na naš taněc na Stodolni - a pry že v Kerfu dněskaj maju akci, kdy si možeš kupiť buty anebo košulu se slevu jak prase. Tuž buty už mam dojebane a košula už by tež zaslužila vyprať. Vrtalo mi to palu až sem se rozhodnul - bulnu šichtu a něnapadně se vytratim na hodinu. Třebaj tam kupim hadry a kdovico ešče.

Něnapadně sem se prošvenknul vratnicu - ty ramba v černych uniformach zrovna čumjeli na televizu, kdě byl jakysik pořad o ucpanych cestach. Sednul sem na lokalku a valil směr Kerfur. Vystupil sem u Hutnich montaži a přyskokem vpřed sem se šinul ku hlavnimu vchodu. Už za zastavku mi bylo divne, že tam bylo ludi jak na prvomajovym pruvodě za komanču. Čim bliž sem byl Kerfu, tym to bylo horši. Ludě se tlačili jak sardinki v plechovce a čim dal vic mě srali. Jak už sem myslel, že se na to vyseru, tož mě dav vtlačil do hlavni brany a ja spolu s dalši partyju, kere se zachtělo zlevněnych košul a radiji, proletěl kolem Mekdonalda, byvaleho Elektrosyty a nakoněc kolem informaciji. Eletrycku branku, kera pušťa ludi do opchodu, sem přeskočil jak Sergej Bubka v dobach sve největši slavy a řynul sem si to do oděleni tekstylu. Ti hajzli! Košule za dvacet korun už němjali! Tuž smykem vybiram zatačku a valim do odděleni obuvi, kere je hneď vedle. Do štajgrove řytě! Posledni fajne buty za třycet korun ukořistil jakysik antek z Polskej. Tuž co robiť? Shybam se pro letak, co se tu vala na zemi. Po řbetě mi přeběhně deset duchodcu. Slyšim enem, jak si ščebetaju cosik o levnych pomerančach po koruně za kilo. Jejich berle citim v každym obratlu. Vstavam s letakem v ruce a oko mi padně na předni stranku - domaci kino za patnast set. Kurnik šopa, tuž to je vjec! Nědavno nam zavřeli kino Vesmir, do Luny je daleko a jeden listek v Sinestaru stoji jak izdenka do Brna. Mjeť doma vlastni kino enem za par korun, tuž to by partyja z roboty čuměla jak Gross na lokomotivu. Dufam, že to platno k temu je dosť velke. Nerad bych na to čuměl moc zblizki. Valim do elektra. Tam už stoji banda rychlejšich koliku s robkami, kere se tvařa tajak by mě chtěly narvať do tej jejich vybrane lednički, na keru sem se enem kutkem oka podival. Čumim jak vrana na romadur - lednička za dvatisyce, tuž to sem něviděl ani u znameho v bazaru a to je nějaky frajer, bo ma otevřene nonstop, aji v noci. Prodiram se davem ruzne narodnosti k televizam a videam - a zas guvno! Posledni domaci kino za tisicpětset bere jakysik čobol, na kereho se vzapjeti vrhaju ostatni v řadě, keři tež chtěli ušetřiť za kino. Jeden se mu snaži vyrvať z ruk tu krabicu a druhy ho picha prstem do oka. No něvim něvim, esli mu k čemusik budě ta zmačkana bedna, keru mu vzteki poskakala ta tlustoprdka co stala za nim. No nic, seru na to a pomaly se deru k vychodu. Cestu se ešče nachomytnu k bitce u vjecy pro male haranty. Chytnu jednu do gzychtu, keru hned tej babě vracam. Pada na zem a bere sebu dalši tři hňupy, keři drža stejnu krabicu lega jak ona. Lego se rozleti na všecky strany jak křeček, kery proleti ventilatorem a je klid.

Po dvuch hodinach se orvany jak oberva deru do lokalki a valim zpatki do roboty. Ramba na vratnici si mě ani něvšimnu, bo furt čumja na tu televizu. V robotě se mě všeci ptaju, co sem robil tak dluho na tym hajzlu a esli sem spadnul do mušle, že sem tak oškubany. Chuji jak lampa, no ni?

Večer na Nově potem ukazovali obrazki ze Slovenska, jak se tam ludě rvali do jakehosik supermarketu. Tuž take zufalce ja něchapu, tlačiť se jak herink gvuli zlevněnym kobzolam - bych se na to moh vysrať.

Jak mama dodrbala mikrovlnku


Po vanocach si mama mezy řeču postěžovala, že se ji Ruža chlubila, že ma novu mikrovlnku. Tuž to je burdel, ona ju ma a mama ni! Ruža, to je jejich susedka, taka všetečna babka, co vječně vysedava v okně a ma přehled, kdo kaj šel, kdo se s kym zastavil, kery pes zesral travu před barakem a kolikrat a ine nězbytne vjecy. V duchu sem mamu proklel do sedmeho kolena, před očami hvjezdiček jak v unyji a zaspominal sem na anabazu před paru rokami.

V ten čas, přes jedneho znameho z teho bazaru (šak zpominatě, ni, akurat tehdy sidlil indě a měl ine meno, tuž to je jedno) sem mjel možnosť ziskať lacno tu trubu. Tuž sem chtěl zrobit mamě radosť a kupil sem ji to pod stromek ať ma tež moderni domacnosť. Jak viděla tu kysňu pod stromkem, tuž začla pyskovať, že na co novu televizu, že staru maju deprem deset roku a funguje dobře. Tuž sem ji vysvětlil, že to neni televiza, i když jak budě guvno v programje, može čuměť na točicy se taliř. Zrobil sem ji školeni, co a jak se s tym robi, kaj se co strka a co všecko to umi. Byla nadšena a hned si všecko vyzkušala. Druhi den v tym pry uvařy objed. No fajne.

Na druhi den mě zbudil telefon. Mama volala, že pry ji mam zystiť čislo do opravni, bo ta mikrotruba je jakasyk posrana. Tuž se ptam jakto, no a ona mi řyka, že to vubec něfunguje. Ptam se, co to robi a ona že nic. Ani ťuk. Tuž šak to něsu hodiny, tak jake ťuk, no ni? Asi odešla poistka. Idu k ni, naštěsti bydli enem přes štyry ulice ode mě, přydu k mikrovlnce a malem se mnu jebně o zem - přyvodni špagat neni v eletryce. Tuž se ptam, esi si robi srandu. Pry ni, tata večer řeknul, ať to na noc rači vypina, že to zbytečně žere prud, jak tam sviti ten budik. Tuž sem ji to zapnul, vyzkušal, dal si kafe a valil dom.

Za hodinu dalši telefon, zas mama. Včil pry, že se ten taliř nětoči a jaksik to v tym iskři. Zas se ptam už celkem nasraty, esli to vrči, na to ona, že ja. Slyšim z dalki jakesyk podezřele zvuky, no a z ni vylezlo, že tam narvala kastrol s gulašem, že ho chtěl tata ohřať. Tuž řvu ať to honem vypně, bo je mikrovlnka v řyti. Tuž to foter vyrval ze zasuvki až iskry litaly. Zopakoval sem ji, že do teho něsmi strkať žadne železne vjecy a jak se zoptala, esli ani panev, tuž sem ji s tym telefonem jebnul.

Potem už se tyden něozvala, tuž sem si řeknul, že se s tym naučila robiť. Guvno! Za tyden telefon rano do roboty, ja eště ve stavu vyoraneho potkana, bez turka, očiska zalepene a mama pry esli mam odpoledně čas. Začal sem cosik čuť, tuž řykam, že ni. Ona pry, že by potřebovala odvezť trubu do opravni. Že ma rozbite to sklo na tych dveřach. Tuž sem se zoptal, esi ji to spadlo či kereho šlaka? Kajže - pry chtěla zrobiť fotrovi rano vajca na snidani. Tuž tam narvala štyry vajca v misce a zapla čudel. Nachystala na stul chleba, sul a kafe a zavolala fotra ku snidani. Štyry jeby jak z děla na cely barak a foter taktak uhnul jednemu vajcu ve skle. Dva rozbite hrnki na poličce, sklo na dveřach vysypane, smrad jak v babske šatni po tělocviku.

Odpoledně sem přyjel pro mikrovlnku a jebnul sem ju dole do popelaku. Mama enem nechapavě čučela z balkona.

Tenkrat sem eště dostal nakoněc vynadane ja, co ji taham do domu take moderni bebechy, co su složite jak křyžovka ve Vlastě. A naraz jak to ma Ruža, tuž je to "taki dobry pomocnik do domacnosti".

Už mě aji parurazy napadlo, esli moja babka s dědu něbyli surozenci...

Poprava vanočniho stromka


Segře už začal stromek sypať po tepichu bodliny jak tyden scyply ježek, tuž mi minuly tyden volala, esli bych ji něpřyjel pomoct. Zoptal sem se, esli švager je zas na pul roku v Tibetu, jak minule za teho zmlaceneho policajta, ale ani mě nenechala domluviť. Pry odjel v nedělu na štrnasť dni na montaž kajsyk do dupy (třeba zarobiť dost peněz - furt eště splaca ty vyhibki) a než se vrati, v obyvačce by byl burdel jak v tanku. Tuž sem ji slibil, že dorazym v ponděli po šichtě, ale chlapi mě zatahli na jedno a jaksyk fajně se kecalo, bo sem se dom přyplazyl jak Meresjev a jak sem segře volal, esli možu přyjsť, poslala mě do řyti, že pry v deset večer je pozdě.

Druhi den sem ji telefonem z roboty vysvětloval jak to vlastně bylo a domluvili sme se na středu. Chlapi mě zas lakali na jedno, ale byl sem tvrdy jak hamburger z teho stanku u Prioru a nědal sem se. Sice jak sem jim řek, že idu segře rubať stromek, tak na mě eště na zastavce pořvavali "Hoj wudmene", ale sral sem na nich, na cypy. V lokalce sem zabral strategicke misto hned za dveřami, začal sem chrchlať jak haviř po dvaceti rokach na čelbě a nasadil gzycht nemocneho jednonoheho invalidy aby ty pazgřyvce s berlami na dalšich zastavkach ani něnapadlo se ku mně přybližiť. Na Dubinu je daleko tuž sem se kratil chvilu čuměnim z okna a obdivovanim kras našeho fajneho města. Mirak, kostel furt stoji, Šental, kurec, tam se se raz navalil tak, že sem se cestu dom poblul vlastni buty, stadijon, moderně nazyvany palac kultury a sportu, tam sme loni na jaře kulturně chlemtali před vchodem jakusyk samohonku se Slovakami, jak vyhrali zapas na mistrovstvi a potem sme sportovně zdrhali zadem kolem Atomu, bo jeden vychodňar nahodou poblul bengam zadni kolo od felicije ... Slavija, kurnik asy sem chvilu zdřymnul ... Dubina konečna? Do řyti, ja sem to přejel! Tuž pěšobusem jednu zastavku spatki tym betonovym zapadakovem, chvila klikateho panelokrosa a už zvonim u segry.

Hned ve dveřach mě nasrala, bo ku mně začla podezřyvavě čuchať jak jezevčik k bananu, esli už sem vystřyzlivěl z pondělka a nebo esli nejdu z knajpy. Jak mama! Tuž se svleču a valim do obyvaku ať to mam brzo hotove. Ni že by sem k segře chodil nerad, ale ti dva mali fagani mě dycki tak naseru jak se začnu předvaďat, co se zas noveho naučili ve školce a ve škole. Kurnik šopa, čim ten stromek zalivali? Zdalo se mi, že jak sem tam byl na navštěvě o svatkach, tak byl polovični. Ale tež je možne, že ta švagrova slivka ma jakysik vliv na oči. Tuž jak taku bestyju dostať ven z obyvaku a narobiť co nejmeně marasu? To je tež napad, živy stromek do kvartyra, kaj maju všude same peršany. Mi už roki stači haluz ve vaze, no ani němusy byť každy rok a tež mě něubyde. Ptam se segry, jak to loni robil švager. Tuž loni pry měli takeho maleho pajtaša, sotva to mělo jehliči a tak aby něrobil ostudu ho hned druhi den po štědrym dňu vyvalili z okna. Tuž ale taki topol, kery tu taktak dostali, ten se do okna něvleze! Na to se musy inač.

Řeknul sem segře o pilu a rukavice. Divala se syce na mě jak na plagat se Zednikem, ale nakoněc mi to doněsla. Enomže jeji bile pletene rukavice mi budu asy dosť na guvno, no ni? A rezavy platek pilki na železo! Zbytek pry chlop zlomil v letě, jak renovoval nabytek. No nězabili bystě ju? Že ja hňup sem tu vubec chodil. Zašel sem do děckeho pokojika, chvilu sem pozoroval ty male zaškodniki a přemyšlal, jak ocuď zdrhnuť. Segra pravě cpala pradlo do prački, tuž by se mě něvšimla. Naraz sem se v tym burdelu z hraček všimnul male pilki. Skusym - ostre jak džilet mach třy! Tym vyrobcum hraček asy fakt šibe! Pokemoni, smraďoši a včil opravdove nařadi. Zebral sem se, děcko řvalo jak by ho na nože brali, a aji s pilku sem šel do obyvački. Zkusil sem řyznuť do stromku... Přyště až budu ty male gizdy hlidať prve zkontroluju, s čím se hraju, bo ten bebech zajel do stromka jak nuž do masla. Tuž sem se na pazury nasadil aspoň igelitove sački, abych se něpřylepil a začal ho likvidovať za doprovodu dvojhlasneho děckeho sboru. Ta menši řvala, že ji ničim stromek, že Ježišek už k nim nigdy něpřyjdě a ten o chlup věči ječel, že to je jeho pilka. Zatnul sem zuby aji uši, spomjel na švagrovu slivku a dal robil z teho křaka rošti. Po hodině roboty to v obyvačce vypadalo jak v Tatrach. Spočnul sem chvilku, lyknul se kafe, ale ta mala mě pozorovala takim hnusnym pohledem, že sem ho ani nědopil. Chvilu sem uvažoval, že ji řeknu, esli kdy viděla v kostele takeho teho chachara v trenkach, co vypada jak tvrde Y a esli se mysli, že darki nosy on, ale potem sem se to rozmyslel, bo by mě segra asy vyprala z kvartyru bez slivki a s pilku ve řbetě.

Nakoněc sem tu plantaž narval do tesco tašek a konečně sem dostal štamprlu. Segra zařyla jak ohňostroj nad radnicu jak eště měla Ostrava chechtaki, tuž sem se ji zoptal, co za magora kupuje děckam take něbezpečne hrački. Podivala se na mě jaksyk divně a pry, že sem jim to kupil pod stromek ja...

Kurnik šopa, letos až pujdu zas nakupovať darki pro přybuzne, něsmim se předtym staviť v knajpě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucijeee lucijeee | E-mail | 15. listopadu 2006 v 0:43 | Reagovat

Hej prisaham jak jsem si precetla ten clanek utrel jsem pysk v kerfuru,tak jsem smichy brecela bo je to fakt fantasticke,klobouk dolu pred autorem fakt

2 josef josef | E-mail | 22. prosince 2006 v 12:14 | Reagovat

ostravak

3 KAMIL KAMIL | E-mail | 27. prosince 2006 v 15:48 | Reagovat

TOŽ, NEJSU Z OSTRAVY, ALE ROZUMNĚL JSÉM A MÁLÉM SEM SE ULOCHAL !! DO ŘITI, ČUL SEM CIPE ŽE S TÝM ŠKRÁBÁNÍM CHCEŠ ŠLAHNŮT ? TO BYCH RADŠI CHCE L ABY NÁROD NAKOPAL DO ŘITI TU ODSTUPUJÍCÍ VLÁDU AJ S TŮ SKURVENŮ NOVŮ!!!!! OGARE JEŠTĚ TO ZVÁŽ!!

4 vojta vojta | E-mail | 7. ledna 2007 v 16:45 | Reagovat

JE TO FAKT SUPER!!!!!!!

5 magda magda | E-mail | 22. ledna 2007 v 10:36 | Reagovat

Je to perfektní počtení,mělo by toho vyjít více.Gratuluji autorovi,protože něco takovýho se jen tak nevidí.Je to fakt super!!!!!!

6 magda magda | E-mail | 22. ledna 2007 v 10:38 | Reagovat

Je to perfektní a mělo by toho vyjít více.Gratuluji autorovi.

7 kuba kuba | 25. ledna 2007 v 17:02 | Reagovat

ty vole jak sem si te čet tak lapnul na hubu fakt bomba pokračuj dal čest

8 skoki skoki | E-mail | 13. února 2007 v 14:48 | Reagovat

dobre jak cyp

9 skoki skoki | E-mail | 13. února 2007 v 14:51 | Reagovat

nevite něgdo esli je to tyn sam co pisal o vyjezdach FCB v titulovem sezonu 2003/04

10 Wajco Wajco | E-mail | 30. května 2007 v 14:17 | Reagovat

Mužete mi prosím poslat odkazy na Ostravaka MP3 Děkuji

11 PŮPŮPKKKZHRRŠWERFTZZZTTRTRTTZJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ PŮPŮPKKKZHRRŠWERFTZZZTTRTRTTZJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ | 4. listopadu 2008 v 19:25 | Reagovat

PPPPPPPPPPPPPPPPIIIIIIIIIIIIIIIIIČČČČČČČČČČČČČČČČOOOOOOOOOOOOOOOOVVVVVVVVVVIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNAAAAAAAAAAA VVVVVVVVVVVVVVVVOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama