Buch egzystuje! (10.7.2006)

13. července 2006 v 11:43 | venda€ |  Nejnovější Ostravak Ostravski

Buch egzystuje!

Včera sem se vratil po tydňu valaňa se namazany masťu proti slunku, kupaňa se a očumovaňa vrchnich aji spodnich dilu plavek a porovnavaňa s Blančinymi (tuž jasne, že hodnotim enem barvu) a inych fajnych dovolenkovych kratochvil (hromadki furt na stejnym mistě a ve stejnym počtu). Byli sme s Blanku na jejich chajdě sami, bo Danka vzal hodny stryk Adam (brrr) na tyden na dovolenu. Tuž povim vam, tyden sam s robku, to už je celkem směrodatny test, esli spolu dva ludě vydrža, no ni?
Test dopadnul jakžtakž, bo sme se ani něpozabijali, ani něrozešli a jak přyšla jeden večer u vinka řeč na to, esli bysme spolu vydrželi aji cosyk delšiho, otřepalo mě enem tak zlechka. Tuž uvidime.
Jak sme dorazyli v nedělu odpoledně zpatki, pomoh sem Blance s kufrem a něchal se přemluviť na turka a ať počkam na Danka, že mě rad uvidi. Chtěl sem spichať dom, ať večer vklidu počumim na to, jak ti šnekojedi narvu trencle tym špagetystum za to, že nad nami vyhrali, ale nakoněc sem počkal. A dobře sem zrobil.
Kolem pate zvonek, za dveřami vesely Danek a pry, že to bylo fajne a že ma hlad a že stryk přyjdě za chvilu, že bere z kary jeho věcy, ale že pry je jakisyk smutny. Vic sme z něho nědostali, bo valil do pokojiku skontrolovať všecke hrački, esli mu za ten tyděň jakasyk nězmizla. Za chvilu dovalila masna pala, tvařyl se jak kuřy řyť a pry že ani nějdě dal, bo vali dom a idě se sklidniť kajsyk do knajpy. Stal sem ticho za dveřami, aby něslyšel, že sem tam tež a čekal, co z něho vyleze. Jak se Blanka mezy dveřami ptala, co se robi, esli Danek zlobil, či kereho šlaka, chvilu z něho lezly enem take něurčite dřysty, ale nakoněc se rozmluvil. Jak jeli zpatki, Danek chvilu posluchal cedečko s pohadku, chvilu se cosyk čital, ale potem se začnul nudiť a pry esli by se němoh pojčať ten strykuv novy tydlifon, kaj ma tolik fajnych her. Jak mu ho Adam podaval, něvšimnul se dvuch měsckich cajtu s dalekohledem a už ho stavjali. Chvilu s nimi dyskutoval, snažil se to vysvětliť a dohadoval se s nimi, že něvolal, tuž ale čim byl v pysku rudši, tym byli cajti asertyvnějši. Možna jak viděli seladona v beemve, čekali jakesyk to papirove omluvne, ale na to je on moc zasadity, tuž se rozlučil s cajtami aji s třemi bodami. Musel sem se držeť, než za nim zaklaply dveře a potem eště, než zaklaply za mnu, než sem se moch zatancovať odzemek u feliny. Babka, co šla kolem, na mě hleděla tajak Zydan na modřynu na čele.
Vidiš gizde, pambuch tě potrestal - to maš za ty vajcove svatki. Tuž to vitě, novy zakon je novy zakon. K narozkam letos nic něchcu, bo taki darek mi stači.
Idu chrnět, bo rano valim na šichtu. Dufam, že po tym tydňu, co sem byl fuč, tam něnastal jakisyk převrat a mam furt svuj stul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama