Kajoš Reloudyd (10.8.2006)

10. srpna 2006 v 16:19 | $Dexter$ |  Nejnovější Ostravak Ostravski

Kajoš reloudyd

Posledni dni se nic moc něrobilo, akurat nahuře kdosyk koněčně pochopil, že tu dole z teho hicu scypame a otočil kohutkami naplno. Ku koňcu tydňa mě čekal dalši předčasny darek k narozkam, kery sem něčekal (o jednym od masneho gizda sem už psal). Jak sem dolez ve středu ze šichty zmoženy jak haviř, keremu ujel vytah, ve schrance jakisyk libezbryf. Jak sem to rozerval, něvěřyl sem chvilu vlasnim očam. Pozvanka od Kajoša! Papirova! On je taki stary klasyk, bo jak ma čas a naladu, tuž se s pozvanku dokaže vyhrať. Maluje, opaluje kraje nad svičku, semtam mu ohořy oboči, piše něviditělnym ingustem a podobne srandy. Ale jak ma depresyju, tuž enem přyjdě stručna ezemeska s datumem a jednym slovem "Chlasceme. KAJOS." Dumal sem, co to asy budě za akcyju s nazvem "Zmija v dupě". Tuž to mi jaksyk něštymovalo. Že by se Kajoš dal na hady?
Jak sem včil volny jak galaty anorektyčce, rozhodnul sem se, že bych moch na chvilu zajsť, bo sem byl celkem zvědavy, jak to tym dvum hrličkam klape. Před časem mi kdosyk pravil, že se Kajoš s Helu vzali, tuž sem včil dumal, co jim přyněsť jako opožděny svadebni darek, ať tam nělezu s praznymi rukami. Večer sem potem nostalgenetycki zaspominal na předposledni akcyju a v duchu mě trochu otřepalo.
V sobotu dopoledně sem vyrazyl do centra cosyk jim kupiť. Kurnik šopa, ale co kupiť novomanželum, jak ani něvim, kdy se vzali? Šlak tref moje dobre vychovani, kere mi nědovoli tam přysť enem tak! Co tak dortu? Hlupota! Basu piv? Tuž jak na Helenu spominam, tym bych ju něpotěšil. Co tak hasak s mašlu?
Ve štyry sem zvonil na koněčne v Michalkovicach s igelitku v pazuře, v kere sem měl zabalenu blikacy lampu na dvě tuškove baterki, kera vypadala jak obraceny smetak. Z Asoru za padesatku - tuž někuptě to. Odevřel mi sam Kajoš, kereho sem za ten rok skoro ani němoh poznať. On byval dycki spiš taki baculaty. Včil ni. Lica měl propadle tajak Ramzes, paru vlasu měl už aji šedych a celkově vypadal jak finalistka Miss zdrava vyživa. Ja ja, roby dokažu s člověkem zrobiť divy. Předal sem igelitku a popřal všecko nejlepši novomanželum. Kajoš se zatvařyl jaksyk divně, ale poděkoval. Akcyja začla asy o paru dni spiš, bo v obyvačce už ležel kolem nohi stola omotany jakisyk vlasaty synek. Tuž sem něnapadně Kajošovi šeptnul, esli to něvadi Heleně. Kajoš mě vzal kolem ramen a že mi musy cosyk vysvětliť, bo pry mam vedeni jak ČEZ.
Lapli sme se ve špajzce, bo zbytek kvartyra byl prolezly motajucymi se znamymi aji něznamymi tajak hladka muka husenkami od molu. Kajoš nalel ArŽenyk2006 (nova verzyja Ostramoštu - meň rybiho oleja, dvojnasob pepřa a navic cosyk perleťově zeleneho), kopli sme každy po kališku na nove zytřki a jak mě přestalo paliť v polykacy trubicy a přestalo mi pištěť v levym uchu, Kajoš se rozvykladal. Jake se mu to zdalo prvni s Helu fajne, jak nědbal na rady kamošu, ať tu semetryku vyrazy, jak ho časem dovedla k temu, že vyhazal všecke svoje chemikalije na vyrobu koktejlu a nakoněc aji k temu oltařu. Akurat potem něchapal, jak se za kratku chvilu z te fajne robki stala uplně ina roba. Jak by ji zrobil kdosyk transplantacyju mozku. A nebo mu kdosyk rozbil ty blěděružove brylki. Začli se štěkať jak Šarycy co druhi den, bo čemu pry on robi to a tamto, čemu ona se taha s kamoškami a podobne. Potem už ich natahovalo, enem jeden druheho pozdravil, jak přyšli z roboty. No za tu štvrhodinu jeho monologa sme do sebe naleli zeštyry kališki, tuž mi koněc trochu utěk, ale pamatuju se eště, jak popisoval, jak ju nakoněc vyvalil z kvartyra a vyhazal ji věcy oknem - včetně tych dvuch kapesnich čoklu. Nebo mu ona utěkla? Čučel sem na ty novinki jak Gott na plinku, ale pro istotu sem ho pochvalil, že tak třeba s takimi a povykladal sem mu o Blance a Dankovi. Jak sem skončil, všimnul sem se, že tam lapim sam a vykladam to dveřam. Šlak ho tref, pravil sem se a šel sem pohledať kohosyk znameho, kereho by zajimala moja buducnosť. Nalel sem se ze skumavki eště jednu štamprlu teho fajneho zeleneho piťa, kere se změnilo v oranžove, jak se dotklo teho cytrona na vrchu.
V přecyni stal Luboš - teho sem se pamatoval z jedne starši akcyje, kaj tak dluho michal, až skončil na vecku, kaj prosmolil celu noc - v pazuře měl sklenku s čimsyk modrym, huštal se na nohach jak stary Bruna a čuměl na obraz jakehosyk kvitka. Nastupca Ostramoštu mi zatapjal v břuchu jak Zet Te O a mi bylo tak fajně, že sem se postavil k němu a začnul mu vykladať, jaku mam fajnu robku a jakeho ma chitreho pajtaška a že ten život je včil taki fajny. Jak sem dopočital okvětni listki a domluvil, slyšel sem za sebu buchnuť dveře od vecka a Luboš byl v dupě. Uklonil sem se kvitku a vlez do obyvački.
Na sedačce sem poznal akurat Mirka, nebo Milana, či jak se menoval. Teho znam z předminule akcyje. Tenkrat mě zaujal takim tajemnym usměvem jak Leonardova stara, rozježenymi vlasami a tym, že vykladal enem v holych větach a přy tym popisoval složeni startovacy směsy Čelenžru. Kdosyk mi tenkrat pravil, že ma v sobě liter vodki, tuž sem to bral. Akurat mě překvapilo, jak sem ho potem potkal asy po měsycu v obchodě a on vypadal furt stejně, aji stejnak mluvil a přytym byl střyzlivy. Tuž co, každy je jakisyk, no ni? Pod oknem lapěla jakasyk zamyšlena mladežnica a čuměla do blba, tuž tu by moh zajimať muj buducy život. Lapnul sem k ni s kadinku a rozvykladal sem se. Ani mě něněchala domluviť bestyja, bo jak se mě všimla, začla mi recytovať jakusyk vlasni tvorbu, kaj se to hemžilo skalpelami, střevami a odsuvanim nahrobku na řbitově. Rači sem se zdvihnul a dumal o generačni jamě. U repraku se snažila banda jakichsyk třech taněčniku přeřvať Olimpiki. Zaspominal sem na stare časy, jak sme na akcyjach hulakali u kitary Jasna sprava, Snad sem to podrbal ja, Ubečena mama a ine fajne songi. Ale včil je ina doba, tuž sem se k nim přydal.
Zbytek už mi jaksyk mizně pod zelenu perleťovu oponu s chuťu cytrona. Akurat vim istě, že nad ranem sme slavnostně se všeckimi chlopami, keřy eště mohli stať na nohach, uzavřeli jakesyk bratrstvo svobodnych a navrhli stanovy. Potem sme aji vydali pamflet o robach a inych potvorach.
V nedělu sem se zbudil v jednu a myslel sem, že sem zcypnul. V pysku sem měl jak bysem zežral krysu marynovanu v papagaji žluči a jak sem enem trochu pohnul palu, obraz mi uletěl o štvrťmetra dal. Jak sem zavřel oči, aji to světlo na koňcu tunela sem viděl. Na ruce sem měl jakisyk škrabaněc, tuž dufam, že sme to bratrstvo něstvrzovali vlasnimi krvinkami. A to sem se zapřysahal, že tam něbudu piť nic, co něvyšlo z obchodu. Eště že je Blanka pryč. Cely den sem nic nezjed a eště v ponděli rano sem na šichtě asy něvypadal moc dobře, bo se Kamil ptal, čemu sem taki zeleny. Ale furt lepši, než jak sme kdysyk pili modre, bo kdo měl furt potem posluchať to jejich "Kaj sy, smerfe?".
Ku Kajošovi už něvkročim. Jaksyk tušim, že se Blance moje členstvi v Bratrstvu asy něbudě moc pozdavať...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekW ZdenekW | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:38 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama